O mnie

Cześć!

Mam na imię Monika i cieszę się, że to czytasz! Blog Good Spoon powstał z potrzeby zmotywowania samej siebie do tego, by jeść zdrowiej, bardziej uważnie i naturalnie, a do tego wciąż pysznie. Kilka lat temu dowiedziałam się, że jestem chora na reumatoidalne zapalenie stawów – chorobę, która wiąże się z bólem i przykrymi konsekwencjami. Z dnia na dzień przeszłam więc na dietę wegetariańską, a w dużej mierze też wegańską, bezglutenową, a także zaczęłam unikać cukru oraz przetworzonej żywności w nadziei, że to pomoże mi uporać się z konsekwencjami choroby. 

I choć dieta mnie nie wyleczyła z choroby, to pozwoliła kontrolować mój niesforny system odpornościowy i poczuć się fizycznie dużo lepiej. A konsekwencje prowadzenia bloga i Instagrama są dużo bardziej niespodziewane: w moim życiu zmieniło się właściwie wszystko! Począwszy od miejsca zamieszkania, bo opuściłam ukochaną Warszawę i zamieszkałam w Bristolu w Anglii (wciąż uczę się że to mój dom), rzuciłam też nudną i nie dającą mi satysfakcji pracę i w tej chwili żyję z tego, co lubię najbardziej, czyli z gotowania! I choć nie stosuję już w 100% diety bezglutenowej (stąd pewnie będziecie tu mogli teraz znaleźć trochę przepisów z glutenem), to wciąż jem zdrowo, a w mojej diecie nie brakuje warzyw, roślin strączkowych, pełnoziarnistych ziaren oraz kiszonek i innych produktów fermentowanych. Uczę się także pieczenia chleba i innych wyrobów na zakwasie – to moja najnowsza zajawka, którą mam nadzieję się z Wami niedługo podzielić. 

Blog ewoluuje razem ze mną, a…  ja z nim. I choć czasem porzucam go na kilka tygodni albo i miesięcy, to po jakimś czasie wracam, bo w mojej głowie znów kłębią się przepisy, które po prostu trzeba spisać! Kto wie, gdzie jeszcze mnie to zaprowadzi? Mam wiele pomysłów na przyszłość związaną z gotowaniem i dzieleniem się wiedzą o naturalnym, pysznym i zdrowym jedzeniu. Więc jeśli dotrwałaś/dotrwałeś do tego momentu, to za kilka miesięcy przeczytaj ten wpis jeszcze raz, bo pewnie się zmieni! 

Trzymaj się i… smacznego!